English  Russsian  Czech 


C.D.K.K. REAL s.r.o.

navrhuje, vyrábí a dodává systémy velení a řízení vzdušných sil, systémy řízení letového provozu, systémy zpracování radarových a letových dat, systémy pro archivaci datových a zvukových záznamů a systémy technického dohledu.
C.D.K.K. REAL s.r.o.
V Holešovičkách 593/1a
182 00  PRAHA 8
CZECH REPUBLIC
IČ: 03612805 DIČ: CZ03612805

TISKOVÁ ZPRÁVA - Pardubická ERA koupila vývojovou firmu C.D.K.K. REAL


Pardubice, 19. dubna 2016

Společnost ERA rozšířila své produktové portfolio doposud zaměřené na radiolokační senzory o systémy velení a řízení vzdušných sil, takzvané C2 (command and control) systémy, a systémy ATM pro řízení vojenského a civilního letového provozu. Minulý týden podepsala dohodu o akvizici společnosti C.D.K.K. REAL s.r.o., která tyto systémy vyvíjí a dodává.

ERA je proslulá svými unikátními sledovacími systémy – senzory schopnými identifikovat přesnou polohu civilních i vojenských letounů ve vzdušném prostoru. Od svého založení dodává také systémy pro řízení letového provozu a velení vojenských vzdušných operací od partnerů a subdodavatelů, ale vlastní produkt jí doposud chyběl. „Schopnosti vývojářů firmy C.D.K.K. REAL je přesně to, co pro rozšíření našeho výrobního programu potřebujeme,“ uvedl generální ředitel ERA Viktor Sotona.

C.D.K.K. REAL s.r.o., byla založena v prosinci 2014 jako 100% česká firma s pobočkami v Praze a Strakonicích. Firma má 25 zaměstnanců s bohatými předchozími zkušenostmi s vývojem jak systémů C2 pro velení a řízení vzdušných sil, tak ATM pro řízení letového provozu. Je držitelem osvědčení ministerstva obrany k vývoji, výrobě a instalacím vojenských leteckých pozemních zařízení.

Výsledkem dosavadní spolupráce obou firem je mimo jiné software, který byl nedávno uveden na trh pod označením ERIS (ERA integrované systémy). Jedná se o zcela nový AirC2/ATM systém s vylepšenou architekturou, centrální konfigurací a novým pojetím vývojového prostředí. Produkce firmy je určena převážně pro export, při vývoji je ovšem kladen důraz i na zajištění kompatibility se systémy, které používá anebo zamýšlí pořídit Armáda České republiky.ERA zakončila minulý fiskální rok 2015 s obratem kolem miliardy korun a ziskem 300 milionů korun. Počet projektů i objem zakázek roste a ERA by ráda svým zákazníkům nabídla komplexnější řešení z vlastního portfolia. Zakoupení firmy C.D.K.K. REAL je proto logickým krokem pro její další rozvoj.

Poznámka pro editory:

Společnost ERA a.s., která je od roku 2011 členem skupiny OMNIPOL, je průkopníkem a předním dodavatelem řešení pro sledování letového provozu ve vzduchu i na civilních letištích a pro potřeby armádních a bezpečnostních složek. Díky osvědčeným technologiím multilaterace a ADS-B nabízejícím výkonná a spolehlivá dohledová řešení dodala ERA přes sto systémů zákazníkům z řad organizací řízení letového provozu, letišť a vojenských sil v 57 zemích v Evropě, USA, na Středním Východě, v Africe, Jižní a Severní Americe a v Asii.

Další údaje o společnosti ERA jsou k dispozici na internetové adrese www.era.aero.

Pro dodatečné informace, prosím, kontaktujte marketingové oddělení firmy.
Lenka Stejskalová Reichová
Telefon: +420467004120
Mobil: +420730190497
E-mail: l.stejskalova@era.aero

Úvod | Produkty | Pojetí | Reference | Kontakt

Copyright © 2015

09/15